26 Ocak 2021 18:19

Annemin göğsün de bir doku tespit edildi

Merhabalar,Annemin göğsün de bir doku tespit edildi göğsünden telle o doku çıkarılıp patolojiye gönderildi ve patoloji raporunda; vertana her-2 dual ısh dna probe coctail kullanılarak yapılan sısh çalışmasında iki ayrı alanda toplam 40 hücre sayılarak yapılan değerlendirmede tümör hücrelerin de her-2 /chr 17 sinyal oranı 1.05 bulunmuştur. Ortalama her2 sayısı :2.1 ortalama chr 17 sayısı:2.0 histopatolojik tanı ısh ile her2(cerbb2) amplifikasyonu izlenmemiştir(-) ek ıcd o3tanı kodları 8211/3-tübüler karsinom olarak yazıyor sonuç nedir ? Ne yapmamız gerekiyor ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

İrem Hanım, Merhabalar. Bu raporu onkoloji doktoruna göstermeniz uygun olacaktır. Size bu rapor doğrultusunda hangi ilacı kullanacağı konusunda karar verecektir. Saygılarımla

12 Şubat 2021 08:57