SP
Soru Sahibi
8 Mart 2021 11:42

Anksyete yemek yiyememe iştahsızlık uykusuzluk

Hocam merhaba 6 ay önce doğum yaptım daha once hastalık anksiyetesi için lustral 50 mg kullanmıştım hamileliğimle birlikte kesmek durumunda kaldık 1.5 yıldır ilaçsız bi sorun yaşamıyordum ancak son zamanlarda emzirme nedeni ile aşırı kilo kaybetmem etrafımdan aldıgım olumsuz yorumlar bende hastalık korkusuna yol açtı iştahım kapandı yemek zorla yiyorum çiğniyorum ama midem almıyor zorla yutuyorum doktora gitmeme rağmen sürekli vucudumdaki hareketleri internete yazıp hastalık araştırıyorum pskyatriye gittim bana citoles 5 mg verdi 7. Günüm ama sanki daha alevlendi hastalıgım zestat uyuturdu oda uyutmuyor artık lütfen bilgilerinize cok ihtiyacım var bebeğime bakamayacağım korkusu kalbimi yerinden cıkarıyor :(

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, anlattıklarınızdan sağlığınızı kaybetme kaygılarınız olduğunu düşündüm. Ayrıca sağlığınızı kaybettiğinizde bebeğinizin de "sağlıklı ve yeterince iyi" bir anneden mahrum kalacağını, onun da bu durumdan zarar göreceğini düşünüyor olabilirsiniz. Anladığım kadarıyla yoğun kaygılarınız size eziyet ediyor. İştahınız, uykunuz ve yaşam kaliteniz epey kötüleşmiş. Tedaviye dediğiniz ilaç henüz yeni eklenmiş. Eğer 1 hafta daha şikayetlerinizde anlamlı gerileme olmazsa tekrar psikiyatriye başvurmanızı öneririm. Böylelikle, 1) tedavinizin yeniden düzenlenmesi 2) bir bakım veren olarak stres yükünüzün ve sosyal desteğinizin görüşmede ayrıntılı incelenmesi 3) stres azaltmaya yönelik müdahaleler üzerine konuşulması imkanı olur. Geçmiş olsun. Şifa dilerim.

8 Mart 2021 12:07