CY
Soru Sahibi
5 Temmuz 2021 01:05

Anksiyete bozukluğu

Hocam kolaylıklar dilerim size bi sorum olacaktıda ben pandemi sebebiyle biraz fazla kilo aldım haliyle zayıflamak istiyorum ama anksiyete var bende spor yaparak kilo vermek anksiyete tetikler mi? Birde her gün türk kahvesi içmek sıkıntı yaratır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, sporun anksiyeteyi tetiklediğine dair bir veri yok aksine düzenli egzersiz anksiyete semptomları ile baş etmeye yardımcı ancak anksiyete bozukluğu ile ilgili tedavi almıyorsanız öncelikle bunun için bir psikiyatri hekimine danışmanız yerinde olacaktır. Kahveye gelecek olursak evet anksiyete arttırıcı (özellikle kalp atış hızında artış) yapabilici etkileri vardır. Miktarı konusunda yine hekime danışmanız uygun olacaktır.

5 Temmuz 2021 07:19