çm
Soru Sahibi
26 Aralık 2013 14:02

anksiyete bozukluğu insan içine çıkamaz oldum

iyi günler hocam ben 18 yaşındayım öğrenciyim karslıyım hocam 2 sene önce dayım vefat etti trafik kazasında ondan sonra bu illete tutuldum hocam ben 2 senedir anksiyete bzukluğu için tedavi görüyorum prozac kullanıyorum ilacın dozlarını bir artırdık bir azalttık tam iyileştim diyemezdim ama ilk anlara göre çok çok iyidim tamamen iyileşmeye az kalmıştı ama hocam 3 ay önce ilacım bitmişti doktoruda bulamadım sonra dedim geçti zaten bıraktım ilaç kullanmayı hocam bir buçuk ay önce filan ayrı olduğum sevgilim başkasıyla olduğunu açıkladı bana ben yine barışıp beraber olcaz diyodum ama öyle yaptı ve o an bende mide bulantısı başladı ondan sonra bu bulantı hep devam etti hala devam ediyo insan içine çıkamıyom kusucam diye çk korkuyom okula gidemiyom dolmuşa binemiyom yemek yiyemiyom çarşıya gidemiyom hocam daha sonra 3 hafta önce amcamın oğlu diğer dayımı öldürdü burda da çok kötü oldum ve bu yüzden annem ve babam ayrılıyolar annem hiç eve gelmiyo ayrılıcaklar buda beni öldürüyor hocam dünde arkadaşımı kaybettim hocam çok kötü ldum ve hocam o 2 sene önceki inanılmaz kötü fiziksel ve ruhsal sorunlar başladı heran için ölücem diye korkuyorum kendimi erken ölücem diye tahmin ediyom ve kanser hastası olduğumu düşünüyom ölücem diye korkuym hemde çok ölürsem annem yine çok üzülür diye korkuyorum o zamanlar annem yanımdaydı şimdi annemde yanımda deil hocam daha kötü oluyorum mide bulantısı aynen devam yine bide hocam durduk yere birden nefes daralması başlıy buna bağlı olarak da korkuyorum ölücem mi diye doktora gittim1 haftadır günde bir tane alıyom prozac ama bakalım hocam çok kötü bi durumdayım düşünceleriniz önerileriniz nedir çok ihtiyacım var sevgiler saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Muhammed gerçekten çok üzücü olayları üst üste yaşamışsın ve kaygı düzeyin çok artmış. İlaca başlanması iyi olmuş. Yaşadığın sorunlar kolay şeyler değil çevrende konuşabildiğin, güvendiğin birileri (arkadaş yada aile yakını) varsa onlarla sıkıntılarını paylaşman iyi olabilir. İlacın etkisinin başlaması 2-3 haftayı bulabilir düzenli kontrollerine gitmeyi ihmal etme.

6 Ocak 2014 11:47