KE
Soru Sahibi
22 Temmuz 2021 16:04

Ani konuşma bozukluğu

Hocam merhabalar. Annem 65 yaşında. 3. doz olarak biontech aşısı olalı 2 hafta oldu. Aşıdan 2 gün sonra aniden konuşma bozukluğu başladı, ağzı sağ tarafa doğru hafif kaydı ve 15-20 dakika içinde geçti. 2 gün önce de yine aynı şeyler olunca geçici felçten şüphelenip ertesi gün hastaneye gittik. Yapılan tetkikler temiz çıktı. Ancak neden arada böyle ataklar geçiriyor anlam veremedik. Ms hastalığından şüphelendim ancak annem beyin mr çektireli 3 ay olmadı. Sizce bu ataklar neden gelişiyor olabilir? Nörolojik başka hangi hastalıklar ani konuşma bozukluğuna sebep olabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bilateral servikal ve kranial MR anjiyografi yapıldı mı bu tipik bir transient iskemik atak şah damarı ve veya beyin damarı darlığı veya tıkanıklığında olabilir bir de beyin MR çektirin

22 Temmuz 2021 22:41