sS
Soru Sahibi
24 Ekim 2016 10:21

Anestezi ve öksürük

Hocam iyi günler bizim 63 günlük ikiz bebeklerimiz var 35 haftalık doğdular doğduktan 20 gün sonra kızımız enfeksiyon geçirdi 20 gün küvezde kaldı daha sonra oğlumuzda hastalandı o küveze girmedi ancak şuan hala ikisininde kronik öksürükleri var. oğlumuzda 15 gün önce iki taraflı kasık fıtığı ortaya çıktı balıkesirde doktorumuz ameliyat diyor ancak anestezi doktoru öksürük olduğu için onaylamıyor şimdi iki hafta daha ertelediler korkuyoruz hocam ne yapacağız. öksürük için teşhis konulamadı behçet uz da enfeksiyon bölümü 10 gün araştırdı hiçbirşey çıkmadı zamanla geçer bir enfeksiyon yok denildi. anestezi için bir enfeksiyondan dolayı öksürük olmaması bizi rahatlatır mı.yardımcı olursanız çok seviniriz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Önder Taylan Çifçi
Anestezi ve Reanimasyon

Öksürük refleks olarak ortaya çıkan bir durumdur. geniz-gırtlak-soluk borusu ve akciğerlerdeki sinir uçlarının uyarılmasına bağlı oluşur. Viral enfeksiyon, mukus ve sekresyonlar en sık sebeplerdir. Öksürüğün zamanı ve vasfı önemlidir. Besledikten sonra ya da sırtüstü yatırıldığında ortaya çıkması farklı sebepleri düşündürür. Böyle bir durumda beklemek en doğru yol olacaktır. 3 haftadan- 2 aya kadar olan sürede kendiliğinden geçebilir. Geçmiş olsun..

25 Ekim 2016 09:20