CN
Soru Sahibi
11 Ocak 2020 23:14

Anal fistül

Hocam ben 2018 ağustos ayından beri anal fistül rahatsızlığı yaşıyorum, beş doktora gittim , ilaçlar kullandım en son gittiğim doktorum botoks uygulaması gerçekleştirdi, (mayıs 2019 da) ancak bu uygulamadan sonra da ağrılarım daha dayanılmaz bir hal aldı, yaklaşık bir ay sürdü, sonra bayağı iyi hissettim ancak son bir aydır yine en başa döndüm, ne yapacağımı nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yahya Çelik
Genel Cerrahi , Proktoloji

Anal fistül yazmışsınız ancak cümlelerinizden anal fissür anlaşılıyor. Kronik anal fissürde makatta daralma başlamışsa botox uygulaması iyileştiremez. Farklı bir yöntemle (flepli yöntem) ameliyat olmanız gerekebilir. Bunların kararı için ayrıntılı bir muayene olmanız gerekir

12 Ocak 2020 20:12