AG
Soru Sahibi
28 Şubat 2018 00:22

ANA pozitif

Saçlarımda dökülme sebebiyle dermatoloğum bir kaç tetkik istedi. ANA (1/100) granüler pozitif çıktı ve dahiliyeye yönlendirdi.. o da romatolojiye.. öğrenciyim ve pek vaktim yok. Yorgunluk ve bazen sabahları bel ağrısı haricinde semptomum yok... bir şey yapmam gerekir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Berivan Bitik
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba ANA pozitif gelmesi tek başına romatizma tanısı koydurmaz ancak mutlaka bir romatolog tarafından değerlendirilmeniz gerekir. Geçmiş olsun

10 Mart 2018 20:38