ao
Soru Sahibi
25 Ocak 2021 00:07

Ameliyat sonrası agri

Merhaba.esim adına yaziyorum.esim.3ocakta sol l5.s1 patlamış fitiktan acil ameliyat oldu.ameliyat sabahı ilk ayağa kalktığında sol bacaginda şiddetli ağrı vardı.serum icine enflamuar verdiler ,ağrı hafifledi,taburcu etti Dr. Hala zaman zaman sol bacaginda ağrısı oluyor eşimin.bazen de iki bacağı da ağrıyor.hatta dün biraz fazla yürüyüş yapınca belinde çok çok fazla ağrısı,batma hissi tutukluk da oldu. Bu normal midir. Bu gece de yatakta dönerken birden sol bacakta epey bir ağrı karıncalanma basladi.sabah karıncalanma geçmişti ama ağrı doloreks içince sadece hafifledi.Başarısızlık ya da nuks diye korkuyoruz. Eşim öyle ya da böyle sol bacaginda hafif hafif hep bir Ağrıdan bahsediyor.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Selamlar, Öncelikle büyük geçmiş olsun. Ameliyat öncesi sıkıntı fazla olunca, ödem biraz zor geçiyor. Sabırlı olmanızı öneririm. Ama ağrılarınız devam edecek olursa mutlaka haberleşelim.

25 Ocak 2021 08:34
ao
Soru Sahibi

Teşekkür ederim cevabınız için.bir şey daha sormak istiyorum izninizle.esimin 2gecedir uykuda başlayan ve uyutmayan bacak ağrısı başladı.dr u laroxl 25mg verdi ama daha ilacı ilk içtiği gece deli gibi uykusu olmasına rağmen ayağındaki özellikle ayak bileğinde olan ağrıdan dolayı tüm gece uyuyamadi.en son doloreks içti ,ağrı geçip mi uyudu sızıp mi uyudu bilemiyor.gun içinde yatıp dinleniyor,ağrı az ama uykuda ağrısı başlıyor.normal mi.ameliyattan 3hafta geçti ,neden boyle oluyor anlayamadik.ben de fıtık ameliyatı oldum ama sonrasında böyle ağrı cekmemistim.

26 Ocak 2021 18:21
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bence bu anormal. Mutlaka en kısa zamanda gelin ve kontrolöerini yapalım. Sonuçta 3 haftaya uzamış bir bacak ağrısı olmamalı.

26 Ocak 2021 19:46