ta
Soru Sahibi
14 Haziran 2016 14:09

Ameliyat mı?

Sayın hocam merhaba kardeşimin çıkan sonucu için sorumu cevaplarsanız sevinirim DİZ MR Eklem sıvısı tabidir Femur medialkondil medial komsuluğunda ankiste sıvı artışı izlendi Pateller tendonta proksimalde sinyal artışı izlendi (Tendinit?). lateral menisküs ön ve arka boynuzları tabidir ön caprazbağ arka çarpaz bağ iç yan bağ dış yan bağ kontrları ,kalibrasyon ve sinyal intensiteleri tabii olarak değerlendirilmiştrkemik yapı noırmal olarak değerlendirilmiştir retropetaller kartilaj normaldir Quadriceps ve patellar tendon kontur kalibrasyon ve sinyalintensiteleri tabidir Medial menisküs ön ve arka boynuzları tabidir LOMBER VERTEBRALARA YÖNELİK İNCELEMEDE Multiplanar multisekansiyel görüntiler elde olunmustur lomber lordoz tabiidir vertebra korpus yükseklikleri ve kortikomedüller sinyal intensiteleri tabi olarak değerlendrlmiştr disk mesafleri ve disk sinyalleri tabi olarak değerlendirilmiştr L4-5 Sol foraminal disk protrüzyonu izlendi belirgin patoloji saptanmamıstır Hocam önce dr ameliyat sonrada prp eswt tedavisi demiş sizin fikrinizi almak istedim bu tedavilerin yan etkisi varmı ameliyatmı olmalı umarım sorumu cevaplarsınız sağlıkla kalın.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hüseyin Ekici
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, Bu sonuçlara göre ameliyat düşünmem. Diğer tedaviler olabilir.

23 Haziran 2016 11:01