ÇI
Soru Sahibi
23 Nisan 2018 14:43

Ameliyat durumu

Medial menisküs arka boynuzda grade 2 ince dejenerasyon görülmektedir. Lateral menisküste grade 1 dejenerasyon izlenmektedir. Ön çapraz bağda grade 1-2 sprain ile uyumlu ondulasyon ve trase bozulması, femoral yapışma yerinde sinyal artımı izlenmektedir. Sonuç böyle hocam. Oturup kalkmada, koşmada, merdiven inip çıkmada bir problem yaşamıyorum sadece zorladığımda biraz ağrı oluyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Balcı
Ortopedi ve Travmatoloji

GEÇMİŞ OLSUN. BU MR BULGULARINA GÖRE SADECE DİZİNİZİ GÜÇLENDİRMENİZ YETERLİ OLACAKTIR. ANCAK DİZ AĞRINIZIN BAŞLANGICINDA TRAVMANIZ VAR İSE TAKİP EDİLEREK ŞİKAYETLERİN DEVAMI HALİNDE KONTROL MR VE MUAYENE YAPILMASI UYGUNDUR KANISINDAYIM.

8 Mayıs 2018 13:47