ŞA
Soru Sahibi
17 Kasım 2018 11:32

Amalgam dolgu

Merhaba hocam lütfen bana yardımcı olur musunuz 4.5 yaşında kızım var diş ağrısıyla doktora götürdük dolgu yapıldı ama amalgam dolguymus ben eve gelince internetten okuduklarimla kahroldum zeka geriliği beynine zarar verir gibi şeyler yazıyor içinde cıva varmış şimdi bizi bekleyen sorunlar nedir surekli kızımın ağzında cıva mi salgilanacak bir anne olarak çok huzursuzum internette okuduklarimla tekrar doktora başvurdum zararlı olmadigini söyledi cıva özelliğini kaybediyormus öyle dedi ama ben çok huzursuzum çocuğumun beynine zarar gelecek diye ne önerirsiniz bu konuda

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Mert Kafkas Şahin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Amalgam dolguyu tercih etmiyorum şayet çürük alanı çok derin ve/veya geniş degilse. Bunun yerine süt dişlerinde Kompomer dolgular estetik ve biyouyumlu dolgulardır. Yine de amalgam dolgular güvensiz değillerdir. Pekala yapılabilir. Sagdan soldan Her duyduğunuza inanmayın.

17 Kasım 2018 12:38