BE
Soru Sahibi
16 Ekim 2019 21:09

Alveolit , çekim boşluğu

Merhabalar hocam 10 gün once sol alttaki azı dişimi( 36 olması lazım) çektirdim . Dişimde kronik apse vardı çekilmesi gerekiyordu. Kökler parçalanarak çekildi ve hekimim travmatik bir çekim olduğunu söyledi. 4 gün şiddetli ağrım oldu ben alveolittrn şüpheleniyordum şuan ağrım geçti sadece ön dişlerimde çekilme şeklinde bir ağrı var. Ama çekim yarasında soluk beyaz şeyler görüyorum. Ve yarık. Sürekli yemek artıkları kaçıyor çok dikkat etsemde . Ne yapmalıyım bu yaranın iyilesmemesi normal mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Aydınbelge
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba Geçmiş olsun öncelikle. Çekim boşluğuna pıhtı ile dolmazsa daha derin bir yarık ve boşluk oluşur. Ve kemik oluşmaz boşlukta ilerde o boşluğa yapılacak implant için kötü bir durum. Çekimden sonra sıcak yada aitli şeyler yada sigara alkol kullanımı da sorunlara neden olur. Ama genelde çekim boşluklar 2 hafta 3 hafta civarında iyileşir. Dediğini soluk beyaz yapılar iyileşmenin bir safhasında da görülebilir. Film almadan görmeden ancak olabilecekleri böyle özetleyebilirim. Soketi temiz tut akta fayda var ağız gargarası da kullanabilirsiniz.

16 Ekim 2019 21:58