KB
Soru Sahibi
7 Temmuz 2015 16:08

Alt çene kayması

Öncelikle merhabalar. 17 yaşındayım aslında uzun süredir farkında olduğum bunun bir sorun mu yoksa normal birşey mi olduğunu bilmediğim bir sorunum var . Ön iki dişim az miktarda ayrık ve konuşurken çenemin sola doğru kaydığı oluyor . Ağzımı kapadığımda ust ön iki diş ve alt diş boşluğu tam örtüşmüyor alt çene hafif sola kayık gibi . Bu ciddi bir durum mu ve sadece ameliyat gibi bir yontemle mi düzeltilebilir birşey mi bilmek istiyorum . Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle sorununuzu iki bölümde incelemek daha doğru olacaktır. İlki dişleriniz arasındaki açıklık: Bu durum ortodontik tedavi, dolgu maddeleri veya protez kaplamalar (sizin yaşınız için protez kaplama pek uygun olmayacaktır) ile düzeltilebilir. İkinci kısım; yani, çenenizin kapatma esnasında kayması ile ilgili probleminizin bir ortodonti veya protez uzmanına danışarak ve onlardan birisinden tedavi uygulaması alarak çözebilirsiniz. Saygılarımla... Prof.Dr.Yücel YILMAZ.

8 Temmuz 2015 09:11