ac
Soru Sahibi
2 Mart 2018 03:36

alkol bağımlılığı

merhaba hocam benim bir arkadaşım var ve bu arkadaşımın babası alkolik ve arkadaşımla babasının arası hiç iyi değil bu alkol yüzünden ben arkadaşı olarak babasına yardımcı olmak istiyorum neler yapılabilir bu konu hakkında saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Psk. Dan.
Psikoloji

Merhabalar, öncelikle arkadaşınızı tedavi için ikna etmenizi öneririm. Aynı zamanda yapabiliyorsanız onu spor vs gibi etkinliklere yönlendirip bu alanlarda aktivitelere katılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında arkadaşınızla beraber sosyal faaliyetlerinizi artırarak onun maddeyle irtibatını azaltabilirsiniz ama hepsinden önce onun konu ile ilgili yardımı kabul etmesini sağlamalısınız. İyi günler dilerim

2 Mart 2018 16:22