çn
Soru Sahibi
23 Mayıs 2014 11:41

alkali su

Ben 10 aylık bebeği olan, emziren bir anneyim . Alkali suyun faydalı ve zayıflamaya etkisini duydum. Doğru mu ? kullanmam bebeğime zarar verir mi.Onu da zayıflatır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Alkali su ph değeri 8-8,5 arası olan , antioksidan özellikteki sulardır. İşlenmiş sekerler , yapay tarlandırıcılar , rafine tahıllar , işlenmiş et ve süt ürünleri ve gdolu ürün tüketiminin fazla oluşu sonucu vücutta asidite artar , sinirlilik , bağışıklık sisteminin bozulması , kemik erimesi vb görülür . Bu durumların önlenmesi için bu sular önerilebilir . Düzenli tüketimi (3-6 ay gibi) kan şekerini ve kan basıncını dengelemekte ve kolesterol seviyelerinde düşüş sağlamaktadır. Ancak illa su içmeniz gerekmez kök sebzeler ( kırmızı, beyaz veya siyah turp , pancar , havuç , salgam ) , turpgiller ( brokoli, lahana , karnabahar , Brüksel lahana ) , yeşil yapraklı sebzeler ( kara lahana , pazı , ıspanak vb) , sarımsak ve kırmızı biber yeterince tüketiyorsanız ( günluk her gruptan birer tane ) o zaman yeteri kadar alkali ortam oluşmuştur . Çok fazla alkali de sıkıntı oluşturur : karın ağrısı , ishal , sindirim sistemi problemi , kas spazmi ve kalp ritm bozuklukları gibi . Herşeyi kararında tüketmek en iyisi . Günde 1,5-2 litre su içiyorsak bunun 0,5 litresi gayet tabi alkali olabilir . Bebeğe herhangi bir zararı olmaz ve zayıflatmaz .Piyasada satılan SAKA markalı sular alkali özelliktedir .

30 Mayıs 2014 16:12