dz
Soru Sahibi
9 Eylül 2014 16:51

ALKADAYS HAKKINDA

MRH. TUĞÇE HNM . BEN GÜNASIRI 30-40 DAKIKA YURUYUŞ BANDI VE KARDİO HAREKETLERLE SPOR YAPAN BIRIYIM. ANCAK 3 SENEDIR PAXSIL (ANTİDEPRESAN ) KULLANMAKTADAYIM VE ANEMI SORUNUM VAR VUCUMDA 4-5 KILO FAZLALIGI NE YAZIKKI ATAMADIM. HER YERDE ALKADAYS DİYE SUYUN ICINE 3 DAMLA ŞEKLINDE ATILIP SPORLA KILO VERMEYI HIZLANDIRAN YONTEMDEN SOZ EDİLMEKTE. ALKALI NEDİR? SPOR YAPMAMA VE COK YEMEK YEMEME RAGMEN 2 SENEDIR BOYUMA UYGUN KILOYA DUSMEMEKTEYIM. BU ARADA MUAYENENIZ NEREDEDİR? SIMDIDEN TEŞEKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; Alkali diyet; vücudu alkali (baz) yapan besinlerin tüketilmesi, asit yapan yiyeceklerin ise diyetten cıkartılması temeline dayanan bir popüler diyet şeklidir. Kısacası et, süt gibi onemli besin gruplarini hayatimizdan çıkartarak sebze ve meyve ağırlıklı beslenme anlamına gelir. Unutulmamalıdırki sağlıklı beslenme ancak tüm besin gruplarından yeterli ve dengeli miktarda almakla mümkündür. Diyetin adı her ne olursa olsun tek düze beslenerek sağlıklı kilo vermek mümkün değildir. Kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin tek yolu diyetisyen tarafindan kişiye özel planlanan diyetlere ( sağlıklı beslenme programlarına) sadık kalmaktır. Buarada kullanılan antidepresanlar vücutta ödem tutulmasına neden olabilmektedir. Bu dönemde mümkün olduğunca hayatınızdan çıkartmanızı ve yaptığınız fiziksel aktiviteyi yemeklerden yaklasık 1-2 saat sonra yapmanızı tavsiye ederim. Son olarak kilo vermek kolaydir, önemli olan sağlıklı ve kalıcı bir sekilde kilo vermektir. Dogru seçimler yapmanız dileğiyle... İyi günler...

11 Eylül 2014 11:58