17 Ağustos 2021 18:02

Alerjik deri hastalıkları

Ümit hocam slmlar ciltte ki kaşıntı kontakt dermatit için kortizon (diprospan) iğnesine başladım yarın 3. Günüm iğne vurduruyorum dahiliye uzmanı beş gün üst üste 1 ml ampul son gün yarım doz yazmış bu her gün iğne vurulması zararlı değil mi yan etkisi bana ne gibi zararları olur ve kaç hafta tuzsuz şekersiz vs yememem gerekiyor ve bu kortizon ipnesi bittikden sonra ihtiyaç duyarsam alerji hapı da içebilirmiyim bütün ilaçlarımı kestim bu iğne için ...2. iğne de şikayetlerim azalmaya başladı kalıcı mı geçici bu iğne tedavisi( iğneden önce ki ilaçlarım bunlar: alerji hapı, b12 vit , d vit içiyodum bir de çarpıntı için dideral) kusura bakmayın gittiğim dra soramadım bu ipne için bişey çünkü tehlikeli bi iğne olduğunu bilmiyodum ailem söyledi size danışmak istedim tşkler cvbınız için

2 cevap
Cevaplar (2)

Kortizon icermeyen allerji igneleri cikti, ayrintili tetkik ve muayene sonrasi uygunsaniz baslanabilir. Kortizonun etkisi gecici olup, allerji haplarinin da etkidi az, daha guclu raporlu dermatoloji ilaclarina gecilebilir,

17 Ağustos 2021 18:44
Soru Sahibi

Hocam 200 ug/kg ne anlama geliyor kullanımı nasıl oluyor yani tşkler

6 Kasım 2021 15:19

Dozu kiloya göre ayarlanabilen ilaç kullanımı demek, doktorunuz hesaplamalı.

6 Kasım 2021 15:36