YB
Soru Sahibi
24 Ağustos 2021 16:49

Alçı çıkarma

Merhaba, 18 Ağustos'ta sağ ayağıma 19lt damacana düştü. Anında 1.5 ceviz büyüklüğünde şişme, morarma ve kanama sızıntı şeklinde oldu. Doktor çekilen röntgen ile, tarak kemiğinde ince bir kırık olduğunu söyledi, ve 4 hafta kalacak şekilde alçıya alındı. Ayakta durur pozisyonunun ve dokunulduğundaki hissedilen hafif acının dışında, parmakları ve bileği rahat hareket ettirebiliyor, ancak üzerine hiçbir suretle basamamaktayım. Alçı zaten çok geniş, biraz zorlansa çıkacak durumda, dize kadar ayağımın sadece arka kısmına yapılmış, ön kısmı sargı bezi ve pamukla kaplı olduğu için, çıkarma isteğim bulunmaktadır. Ancak önce siz değerli hekimlerimizden bilgi rica ederim. Alçıyı çıkarıp 1 ayı tamamlayacak şekilde üzerine basmadan kontrole almam uygun olur mudur?

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun yeni gördüm mesajınızı, anlattığınız şey atel, eğer çok rahatsız ettiyse medikalcilerde kısa bacak atelleri var, takıp çıkartması pratik, onlardan temin edebilirsiniz. Ancak kırığın iyileşmesi için hareket etmemesi lazım, ateş olmadan bunu sağlamanız çok zor.. geçmiş olsun..

1 Eylül 2021 18:42