ÇC
Soru Sahibi
7 Haziran 2020 20:17

Akciğer kanseri

Değerli hocam çok çaresiz kaldık bizi aydınlatırsanız sevinirim babam akciğer kanseri.. Radyoterapi gordü akıllı ilaç kullanıyor ümmineterapi veya fitoterapi yapılmasını istiyoruz akıllı ilaçla birlikte iyi sonuç vermediği hatta bazen ölümle sonuçlandığı söyleniyor sizde aynımı düşünüyorsunuz teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Iraz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Hayır aynı şekilde düşünmüyorum. Akıllı ilaç denilen zaten bir immunoterapidir. Fototerapi ise bitkiler ve onlardan elde edilen ekstraktlarla veya ürünlerle yapılan tedavidir. Biz kendi ürünlerimizde şuana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Ama bu bundan sonrakilerde de olmayacağı anlamına gelmez. Kemoterapi ve radyoterapi kanser hücrelerini öldürmek için verilen tedavilerdir. tabi kanser hücreleri yanında sağlıklı hücreleride öldürmektedir. Bunu kemoterapi ve radyoterapinin zararlarını önceden bilerek kullanıyoruz anlamında yazıyorum. Kemoterapi ve radyoterapiden fayda gören birçok hasta vardır... Fototerapi bilinçli kullanımı durumunda olumsuz etki potansiyeli çok çok az bir kanser destek tedavisi seçeneğidir. Fayda gören bazen tamamen iyileşen bir çok kanser hastası bulunmaktadır. Ben fitoterapinin her kanser hastasının geç kalmadan denemesi gereken bir destek tedavisi seçeceği olduğunu düşünüyorum. Bilgilerini gönderirseniz hastanız ile ilgili detayları görüşebiliriz. Prof. Dr. Mustafa Iraz *** *** **

10 Haziran 2020 10:39
ÇC
Soru Sahibi

Hocam, cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için size çok teşekkür ederim fitoterapi hakkında iyice tatmin oldukta ümmuneterapi biraz soru işareti kaldı akıllı ilaç zaten bir ümmineterapi derken akıllı ilaç halen kullandığına göre ümmineterapi yaptırmamak mi gerekir, ikisi aynı anda yapılamaz mı orayı anliyamadik çoook teşekkür ederim.

10 Haziran 2020 12:00
Prof. Dr. Mustafa Iraz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Akıllı ilaçlar -ab eki ile biten kimyasallardır. bir anlamda antijene karşı üretilen antikorlardır. Yani bir immunoterapi ajanıdırlar... Bağışıklığı uyarmak için kullanılan ajanlarda immunoterapi olarak ifade edilirler. bu farklıdır. Etkileride farklıdır. bunları birlikte kullanmakta engel yok. kişisel alerji durumları hariç.

23 Haziran 2020 16:28