16 Mayıs 2020 22:35

Akciğer kanseri

Merhaba Mustafa Bey, Eşim 2017 yılı ekim ayında akciğer kanseri teşhisiyle ameliyat edildi ve ciğerin sağ alt lob tamamen alındı. Ancak Mayıs 2020 yılında hastalığın tekrar nüksettiği belrtildi. En son PET CT çekildi ve hastalığın alınan lobun üstündeki lobta 6.5 cm çapında yeniden oluştuğu ve kalça kemiği ile omuzda metastaz yaptığı diğer organlarında ise henüz metastaz yapmadığı söylendi. Bunun üzerine ilk kemoterapi 15 Mayıs 2020 tarihinde verildi. Acaba fitoterapi ile tedavi olma şahsı var mıdır? Selamlar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Iraz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. kanser tedavisine güncel yaklaşım anlamında yapılacaklar yapılmış, ama yeterli olmamış görünüyor. Bunlara ek olarak yapılacak fitoterapinin hastaya faydalı olma ihtimali vardır. Ancak kesin faydalı olacak denilemez. Benzer durumda olup fayda gören, ilerlemesi duran hastalar vardır. düzenli olarak kullanılması gerekir.

2 Haziran 2020 12:29