KC
Soru Sahibi
24 Aralık 2021 00:18

Adet ve hormon

Merhaba hocam.24 yaşındayım cinsel iliskim olmadı adetlerim düzenli ancak pihtılı geliyor ve ilk gün çok ağrım oluyor ağrı kesici aldığımda kanamayı kesiyor ne yapmalıyım? THS normal Prolaktin değerim 41 cikti .Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adetlerde pıhtı olması normaldir. Adet döngüleri 21-35 günde bir olmak kaydıyla normal kabul edilir. İlaçla adetin azalmasının sağlık açısından bir zararı yoktur. Bu hormonlara neden bakıldı bilmiyorum (THS diye bir hormon yoktur, olsa olsa TSH olabilir) ve insanlara 2 kelime laboratuar sonucu ile tanı koymak, tıp bilimine aykırıdır. Klinik değerlendirme yapılmadan tanı koymak ancak falcıların işi olabilir. Size prolaktin yüksekliği ve subklinik hipotroidi makalelerini okumanızı öneririm. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, prolaktin yüksekliği, subklinik hipotroidi) ulaşabilirsiniz.

24 Aralık 2021 22:15