ay
Soru Sahibi
21 Ağustos 2016 09:43

adet duzensizligi

Hocam merhaba,1 yillik evliym *** *** ** kiloyum daha once 3.5 cm pcos tipinde kistim vardi 6 ay sonra kistm yok oldu bebek istegi uzerine ilaclari biraktm 5 ay korunmasz iliskiye girdk ama olmadi adetlerim duzensizlesince yine gittm bu kez mco yapida kistler gorundu ulturasonda ama hormonlarimin hepsi normal bu kistler gebelige engelmi? adet kanamam akinti seklinde azar azar gelip 10 15 gunu buluyor smeer testide yapildi temiz cikti doktor gercek adet gununde gel dedi ama adet gunum die bisey kalmadi 15 gundur akinti tarzi kanamam oluyo boyle iliskiyede giremiyoruz esimle sizce bu kanamalar normal mi? Hormonlar normalse bu kanamalarin sebebi nedir?? Simdiden tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selim Şenöz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazdıklarınızda adet kanamasınin uzun sürmesi dışında problem yok. Bu da ancak muayene ve laboratuvar sonuçlarının birlikte değerlendirmesi ile anlaşılır. Hekime başvurun. Elbette 10 gün kanama normal değil.

26 Ağustos 2016 09:06