öM
Soru Sahibi
5 Kasım 2017 21:29

Açlık Kan Şekeri

Hocam merhaba geçen gün yaptırdığım testte açlık glukoz 115 glukoz tokluk 88 hba1c ise 4.9 çıktı bozuk bir beslenmem ve hareketsiz yaşamım vardı artık beslenmeme ve sporuma dikkat ediyorum normale dönme gözükürmü 20 yaşındayım bu verilerle pre diyabet limi oluyorum boyum 1.80 kilom 70 bel çevrem 79 alt midem ise 85 cm

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Mustafa Bey,evet tahlileriniz pre-diyabet gibi duruyor HbA1c de yükselme olması sağlığınızı ciddi etkileyen bir süreçte olduğunuzu gösteriyor. O yüzden hızlıca bir önlem almanızda fayda var bundan sonraki süreçte düzenli bir beslenmeye geçer ve yanlış yaptığınız şeyleri düzeltirseniz değerlerinizde düşüşü kolaylıkla sağlayacaksınızdır. Kilonuz boyunuza göre ideal duruyor, ailede de bir yatkınlığınız var demektir bu, bu yüzden ciddi bir kilo vermenizden ziyade yaşam tarzı değişikliğine ihtiyacınız var.

14 Kasım 2017 23:00