ce
Soru Sahibi
4 Aralık 2013 19:38

acilll

dişimde apse var kurumuyor 1 haftadır antibiyotik alıyorum ornisid 500 mg 2*1 şeklinde.. bi kaç doktora göründüm sepsis yayılır cekemem dedi . cuma günü başka bi doktor cekime onay verdi. apseli diş çekilmez çekilirse ölümle sonuclanır diyolar . ne yapmam grek sizce cuma günü cektirmlimiyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Nüshet Doğan
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Apsenin durumuna göre değişir.Bazı kronik durumlarda çekimin ertelenmesine gerek yoktur.ama akut dediğimiz fazdaysa ertelemek daha doğrudur.acil şifalar dilerim.

29 Aralık 2013 23:56