28 Şubat 2018 10:45

Acill yorumlarmısınız

Doktor hanım sorumu cevaplarsanız sevinirim .. benım 2002 yılında çeneme yumruk geldı o gunden sınra ağrılar oldu acılmadı yıllarca hergun agrı kesıcı ve kas kevsetıcı kullandım .. cene dislokasyon dejenerasyon cıktı MR da. Sonra 2013 te plak yapıldı gec kaldın denmesıne rağmen . Gecmeye bılır dendı ama ben 5 senedır kurtulmustum plakla sadece 3 ay kullandım ve normal ınsana döndüm ilaçlardan kurtuldum takii 4 ay once dişime dolgu yaptıranakadar .agzım acık kaldı uyardım doktoru ama dınlemedı . Agrılar basladı , yukseklık falan yok Zaten diş olmadı... ama suan çenem kotu oldu .. tekrar plak yapılacak sımdılık eskıyı taktım .. sorum su; bır ınsana 2. Kez plak yapıldıgında basarı oranı dusuyormu? 2013 te yapıldı ılk plak ve bugune kadar hıc sorun yasamadım sımdı plak yapılınca nasıl olur? Doktor 2 plakta basarı oranı dusuyor dedı beyın o yöntemi ' ben bunu bıliyorum olarak algılıyormus .. lutfen sızde fıkrınızı soylwrmısınız stres oldum ... boyle bısı varmı gercekten yoksa herkese gore degısen duusncemj

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Şule Şimşek
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Sayın Doğan, sorunuzu daha önce çabaladığını hatırlıyorum ancak burada görünmüyor. Dolayısıyla geç de olsa tekrar cevaplayacağım: Ikıncı planda başarının düşeceğine dair bir bilgim yok. Ancak eklemle ilgili problemler ilerleyici nitelikte olduğundan böyle söylenmiş olabilir. Benim size önerin dişlerinizle ilgili tüm uygulamaları eklem konusunda bilgili bir hekime yaptırmanız ve kleminiz için de aynı hekime düzenli olarak kontrole gitmeniz olur. Çünkü eklem söz konusu olduğunda bulgular sizin tahmin edebileceğinizden farklı anlamlar taşıyabilir. Mesela bazı ilerlemiş durumlarda ağrı tamamen ortadan kalkabilir. Bu nedenle bulguları aynı hekimin takip etmesi anlamlandırmak ve dolayısıyla müdahaleyi kolaylaştırır. Sağlıklı günler dilerim

24 Mart 2018 16:49
Soru Sahibi

Teşekkürler cevap için , saygılar

27 Mart 2018 17:13
Uzm. Dr. Dt. Şule Şimşek
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

*)

16 Nisan 2018 15:18