ss
Soru Sahibi
28 Nisan 2014 23:32

acil yardımınızı rica ediyorum :(

Kutay Bey, 2008 yılında evlendik kasım 2008 de hamile kaldı eşim,6 haftalıkken kürtaj oldu kendi isteğimizle,şimdi 2 yıldır denedik olmadı gebelik,tahlil sonucum bu 3 ay önce yaptırdım,yaş 31 perhiz süresi:4 gün volüm : 5ml likefoksiyon: 20 dk aglütinasyon : yok yuvarlak hüce : <1 milyon Sayı : 25 milyon motilite: %16 progresif motilite : %4 Total progresif motil sperm (TPMSS) : 5 milyon %Normal (Krugers criterin ) : %1 çocuğum olmasına engel bi durum varmı :( sizce bu sonuçlarla aşılama denesek tutarmı,acil yorumunuza tavsiyelerinize ihtiyacımız var Kutay Bey, eşimin moreli çok bozuk, aşılama tutma olasılığı yüksekse hemen denicez ,çok teşekkür ediyoruz ,saygılarımızla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu kadar bilgi ile 2 yıldır neden gebelik olmadığını anlayıp öneride bulunmak olanaksız. Tercihan bir akademik kurumda birlikte değerlendirilip 2 tarafın sorunlarının birlikte tedavisi gerekir. Aşılama, tüp bebek tedavileri ancak en sonunda yapacak bir şey kalmadığı zaman seçilecek düşük gebelik şansı taşıyan alternatiflerdir.

23 Mayıs 2014 13:48