cz
Soru Sahibi
20 Nisan 2019 21:47

Acil dekort yan etki

Hocam lütfen acil yardıma ihtiyacım var Kızım 1 yaş 10 kg boğaz şişmesi 39 derece ateş antibitotik içiremediğimi söledim dr DEKORT AMPUL verdi. 6mg bacaktan enjeksiyon. 12 saat sonra uykusunda sinir krizi gibi bi şey geçirdi. Elleriyle kafasına vurup parmaklarını ısırıp kendini arkaya atarak ağlamaya başladı. Acile başka dr a görtürdük. Boğaz şişmesiyle dekortun alakası yok neden verdi ki dedi. Atarax verip yolladılar. 3. Gün bugün sinirlilik azalarak kayboldu. Kızımda kalıcı bi hasar bırakır mı

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arzu Hergüner
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

merhaba. öncelikle sizin güven ve rahatlık duygusu icinde olmaniz önemli. çocuk bu duygulari farkeder. yedinci gunde bir cocuk psikiyatri uzmani gormesini oneririm. gecmis olsun...

21 Nisan 2019 08:39