AE
Soru Sahibi
4 Aralık 2017 20:01

Acil Bakar mısınız ne yapmalıyım?

Merhaba ben dün duvara yumruk attım bir kaç kere özellikle orta parmağımın ve işaret parmağımın kemiği çarptı bu sırada.Bunun sonucunda ağrıdı ve farkettim ki elimde orta parmağıma bağlı olan kemiğin üstünde bi yumru oluştu sonra ise giderek şişmeye başladı işaret parmağımın bağlandığı kısım ve orta parmağımın bağlandığı kısım bileğe doğru şişti ve morardı.Ayrıca elim düz dururken yumruk kısmındakı yer çökük duruyor sanki kemik orada değilmiş gibi.Parmağımı hareket ettirebiliyorum ama yukarı doğru deneyince ağrıyo ve parmağa da yayıldı morluk ne olabilir kendiliğinden düzelir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arsen Arsenishvili
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Geçmiş olsun Ece hanım. Tarif etiğiniz travmadan sonra elinizdeki traka kemiklerin yaralanma olasılığı yüksek, hatta kırık yada çatlak şeklinde kemik dokunun bütünlüğü bozulmuş olabilir. Dolaysıyla mutlaka ortopedi uzmanı tarafında muayene edilmesi gerek. Size tavsiye randevu alın ve muayene olun. Saygılarımla

8 Aralık 2017 10:30