YH
Soru Sahibi
18 Haziran 2019 21:15

Acaba hamile kalır mıyım

Bende polikistik over sendromu var yaklaşık 5 6 aydır dogum kontrol hapı kullanıyorum aynı zamanda korunmak maksatlıda kullanıyorum şimdi bıraktım hap kullanmayı adet oldum ondan sonra nişanlımla ilişkiye girdim içime boşaldı acaba hamile kalır mıyım hapın koruması devam ediyor mudur

1 cevap
Cevaplar (1)

Polikistik over her zaman gebeliğe engel bir durum değildir. doğum kpntrol hapını bıraktıktan sonra gebe kalma riski vardır. Eğer çocuk istemiyorsanız doktorunuzla görüşerek alternatif doğum kontrol yöntemlerinden birini seçmeniz uygun olur. Saygılar

30 Haziran 2019 18:03