TA
Soru Sahibi
30 Ocak 2007 00:00

8 aylık bir kız bebeğim var. çalışan bir anneyim. emzirme iznimde eve dönüş

8 aylık bir kız bebeğim var. çalışan bir anneyim. emzirme iznimde eve dönüşlerimde bebeğim bana karşı çok hırçın davranıyor. açlarımı çekiyor. yüzümü kollarımı ısırıyor. kucağımdan inmek istemiyor. henüz bu kadar küçük olmasına rağmen evde olmama ma tepki gösteriyor olabilir mi? oyuncaklarını şiddettli bir şekilde mama sandelyesine yerlere kendine vuruyor. bazen fırlatıp atıyor. geceleri bağırarak uyanıyor. çok yüksek sesle inatla ağlıyor. bunlar normal mi? teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Seçil Öktem Kurultak
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Çocuğunuzun yaşadığı sıkıntlar ayrılma süreci ile ilişkili olabilir. Akşamları beraber geçirdiğiniz vakitin kalitesini arttırmaya çalışın. Olumsuz davranışları ile ilgilenmemeye çalışın.

22 Şubat 2007 00:00