GF
Soru Sahibi
14 Ekim 2016 22:36

6 yas disleri

Merhaba 6 yaşındaki kizimim alt dişi sallanıyor ama arkadan diş çıkıyor VE arkadaki diş ondeki dişi dusururmu cektirmeye gerek var mi ? Kızım korkuyor ne yazikki.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Berrin Bilgin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba Fatma hanım, Normalde sürekli dişler süt dişlerinin köklerini eriterek gelirler ve süt dişi sallanıp düşer yerine sürekli diş çıkar. Ancak sürekli diş sürmeye başladığı halde süt dişi hala ağızda ve sallanıyorsa , yutma ihtimaline karşı çekmekte fayda var .

15 Ekim 2016 23:25