22 Eylül 2021 12:28

45,X[3]/46,XX[52]

2 Tüp bebek denememiz negatif sonuçlandıktan sonra bu testi yaptırdık. Bende çok az sayıda sperm çıktığı için problemin bende olduğunu düşündüğümüzden eşimle çok ilgili değildik fakat bu genetik raporu bizi başka düşüncelere ve üzüntülere sevk etti. Ben sonucu hızlıca burada paylaştım. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Merhaba eşime (Kadın) yapılan sitogenetik analiz raporunda; İncelenen Metafaz:55 Bant Düzeyi: 450 Karyotip: 45,X[3]/46,XX[52]

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba. Geçmiş olsun. Eşinizde test sonucuna göre mozaik Turner sendromu tanısı konulmuş. Böyle bir durumda PGT tüp bebek öneriyoruz. Öncelikle Genetik danışma almanız gerekiyor, benimle iletişime geçmek için randevu almanız lazım.

3 Kasım 2021 16:13
Soru Sahibi

Lamiya hanım, cevabınız için çok teşekkür ederiz. Eşimle görüşüp, en kısa zamanda ziyaretinize geleceğiz.

3 Kasım 2021 17:15

Çok geçmiş olsun.

8 Kasım 2021 18:12