AG
Soru Sahibi
13 Ocak 2016 02:58

40+4 de rahmin inmemesi

7 yaşında oğlumu sezeryana dünyaya getirdim. 40+4 haftalik hamileyim. Dün yapılan kontrolde bebeğin pozisyonu duruşu çok iyi ancak rahim aşağı inmemis ve de rahim ağzında hiç incelme yok dedi doktorum. Bu arada doktorumuz ssvd yi destekliyor. 41. Hafta dolduğunda hala ayni olursa sezeryan dedi. Ben de suni sancı denemek istiyorum dedim. Çok az denerim dedi sezeryan olduğum için risk almak istemediğini söyledi. Bu arada suyumda azalma ve de plesantada yaşlanma yokmuş. Sizce nasıl hareket etmeliyim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Ata Özdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba doktorunuzun kararları çok doğru suni sancı böyle durumlarda çok az denenebilir ama normal doğum yapacağım diye riske atmaya gerek var mı ? En doğru kararları doktorunuz verecektir doktorunuza güvenin sağlıklı doğum diliyorum iyi günler diliyoruz

13 Ocak 2016 12:04