GB
Soru Sahibi
19 Nisan 2010 16:18

4 yıllık evliyiz evliligimiz baştan beri yerine oturmadı fiziksel şiddet hi

4 yıllık evliyiz evliligimiz baştan beri yerine oturmadı fiziksel şiddet hiç yaşanmadı ama sürekli çok sert agız münakaşaları yaşıyorduk hatamız beklenmeyen bir bebek sahibi olmamız oldu oglumuz 2 yaşında bebek olduktan sonrada sert agız münakaşaları devam ediyor benimde sinirli yapım var eşiminde çok basit şeylerden neredeyse haftada 3-4 gün tartışma çıkıyor eşim boşanmak istiyor benim en büyük korkum oglumun babasız büyüyecek olması her ne kadar hafta sonları görme hakkım olsada ilgilensemde zamanla burak daha küçük oldugu için görüşmem zor olur gibime geliyor oğlumla ilişkilerimin kopmasından zedelenmesinden çok korkuyorum oglumun boşanmadan dolayı psikolojisinin bozulmasından korkuyorm tabi tartışma ortamındada ne kadar küçük olsada etkileniyor sesli birşey konuşulsa bile öf diyor kızıyor ne yapmam lazım

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Çevikaslan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba - Çatışmalı evliliklerde çiftler arasındaki gerilim anne babalık pratiklerine yansır ve çiftler çocuğa bile tutarlı davranmakta zorlanırlar.Oysa; anne babalık rolleri ile karı kocalık rolleri birbirine karıştırılmamalıdır. - Çocuğun hem anne hem de babanın aktif olduğu bir ortamda büyümesi elbette önceliklidir ancak çatışmalı bir ortamda büyümek de her çocuğun aleyhine bir durumdur. Bu nedenler hiçbir çocuk evliliğin devamı için ya da sonlandırılması için tek başına bir neden olmamalıdır. - Böylesine gerilimli bir ortamda büyüyen bir çocukta da bazı davranış sorunları olması beklenmelidir. Kısa süreli de olsa çocuk psikiyatr desteği öneririm. Daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz. Tlf:*** *** **

20 Nisan 2010 22:22