ÜZ
Soru Sahibi
11 Ekim 2009 00:32

4 gün önce dişime kanal tedavisi yaptırdım. açıkçası tedavi çok çabuk ve hı

4 gün önce dişime kanal tedavisi yaptırdım. açıkçası tedavi çok çabuk ve hızlı oldu. tek seansta hem kanal tedavisi yapılıp hemde üzerine dolgu yapıldı ve tüm bunlar bir yarım saat kadar sürdü. tedavi sırasında da biraz ağrım olmuştu. ancak bugün oldu halen hiçbi şekilde ağrım geçmedi. ve dişimde de bir morarma söz konusu. sizce sorun ne olabilir ? yardımınız için şimdiden teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Nüshet Doğan
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

efendim sırayla cevap vereyim: kanal tedavisi hızlı yapılabilir.bu durum tedaviyi olumsuz etkilemez.tek seansta hem kanal tedavisi hem de üstünün dolgusu da yapılabilir.tek seanslı tedavi, aslında önerilen bir tedavidir (yetkin kişiler tarafından yapılırsa) tedavi sırasında çok az ağrı duyabilirsiniz.normaldir.ağrınızın geçmemesi ve dişinizde gördüğünüz morarma, dişin pulpa tabakasının tam olarak temizlenemediğinin belirtisi olabilir.ancak bunu en iyi sizin hekiminiz bilir ve çözümü de size o sunar.benim size önerim, hekiminize tekrar başvurup bu sorunları ona anlatmanızdır.geçmiş olsun.

13 Ekim 2009 22:34