ke
Soru Sahibi
2 Mart 2018 17:51

3 aydir süren mide agrisi

ocam merhaba midem agriyor 3 aydir doktora gittim 3 kere ilac verdi fayda etmedi reflu dedi ama reflu falan degildi reflu olunca okusuruk olur ama yok bu sefer endoskopi yap diyecek psiklojim bozuk panik atak basit bir hastalanma ile uzuntu yasiyorum surekli stres altindayim surekli olumsuz dusunuyorum hocam onun yzunden midem agrimasi stresten olabilirmi ne bulanti var ne kusma var sadece bazen sık sık yemekten sonra veya durduk yere sık sık gegirme oluyor internette baktim mide kanseri diyorlar korkuyorum hocam daha yasim 17 ne yapayim endoskopimin yapayim yoksa strestentenmi bir turlu icim rahat degil surekli midemi dusunuyorum kotu bisey var diye hayattan cok cok sogudum hocam lutfen bi yol gosterin hocam strestende uzak duramiyorum hani stresten uzak durayim bi bakiyim strestenmi kaynaklaniyor ondada uzak duramiyorum surekli aklim midemde derslerimede kontsatre olamiyorum endoskopi yapayim mi bilemiyorum endoskopi yapilmadan oncede bir kagita imza atiyorlarmis bisey olursa sorumlu degiliz diye isimi dahada zorlastirdi hocam lutfen yardim bi tek siz yardim edebilirsiniz korkuyorum hocam cevaplarsaniz sevinirim simdiden tesekkur ederim ??

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Basit bir gastrit görünümünde durumunuz stres de katkı yapıyor mutlaka , bu kadar endişe varken stresin etkisii ılmaması mümkün değil Lansor sabah (aç )1 tane ve motilyum ( Sabah akşam aç birer adet ) başla geçmezse git endoskopi yapılsın kafandan çıkması için Kanser ihtimali hiç yok

3 Mart 2018 12:06