SN
Soru Sahibi
20 Aralık 2013 10:29

24 Yaş İçin Göz Altı Bakımı

Merhaba, tüm günüm ofiste bilgisayar başında geçiyor. Sanırım kış mevsimi de gelmesinden dolayı gözümün altlarında kırışıklıklar oluşmaya başladı. Yaşım 24. Cilt tipim karma. İnternette biraz araştırdım, nuxe, la rocha pusay, sebamed gibi ürünler söyleniyor genelde. Sizin öneriniz nedir? Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Hasan Gökhan Şentürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Tüm bu ürünler ilaç kökenlidir yani içlerinde sentetik kimyasallar içerir. Günü kurtarır geleceği karartır. Bunun için önerim %100 organic cilt bakımıdır. Inlight ın gece balsamı yüzünüzü onarmaya yetecektir. http://inlight.com.tr/tr/yuz-bakim-urunleri?product_id=56

20 Aralık 2013 10:56
SN
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bütçeye daha uygun olması açısından kullanabileceğim alternatif yollar var mıdır? Gıda mühendisiyim ve yediklerime dikkat ediyorum. Sanırım biraz dış etkenler ve genetik faktörlerden sadece göz altlarındaki çizgiler için moralimi düzeltecek bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum..

21 Aralık 2013 10:02
Dr. Hasan Gökhan Şentürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

bütçeye daha uygun olması için inlight sitesindeki ürünlerin içeriğine bakın bunların yağlarını sizde yapabilirsiniz. Inlight sitesindeki bir gece balsamı hergün kullansanız 4-5 aydan once bitmez. Yani yoğun olduğu için aslında ekonomiktir. 10 TL ye vazelin ve gliserin içeren ürünler var bunlar fayda dan çok zarar verirler. Yağları yaparken yine pH ının 4.5-5.5 arası olmasını sağlamak lazım. Örneğin sadece zeytin yağı veya badem yağı sürseniz bir sure sonra cildi yakar. Aktarlardan alınan saç için yağ karışımları sık kullanılınca biliyorsunuz saç dökülmesi artıyor. Senteti kimsayal bir ürünü benim önermem imkansız çünkü onların zararlı olduğuna inanıyorum. Aynı gıda sektöründe kullanılan bir çok kimsaysal gibi. %100 organic olan başka ürünlere yurt dışından bakabilirsiniz

21 Aralık 2013 11:03