GA
Soru Sahibi
26 Haziran 2019 16:54

2012 doğumlu kızım normal mi

Merhabalar 2012 doğumlu bir kızım var şuanda 3 sınıfa geçti. Dersleri sadece iyi oda bizim cabalarimizla iyi. Nasil yani diye sorarsaniz matematik kursu aldirdik ve babasi ve ben surekli derslerini okulda isledikleri dersleri anlatarak. Benim sormak istediğim ,arkadaşlarıyla oynarken kızım oyunlarda onun kurduğu oyunların oynanmasıni istiyor, bana göre komik ama toplum içerisinde utandirici hareketler yapiyor mesala ağzını kocaman açıyor yada dilini sonuna kadar çıkarıyor, ağzını yüzünü tarifi olmayan tuaf hareketler yapiyor tabi bunu bilinçli yapıyor, neredeyse normal durmuş oldugu fotoğrafı yok. Komik olmadığını defalarca kez anlattim ancak yapmaya ve herkesin içinde yapmaya devam ediyor bazen zihninde sorun mu var acaba diyorum. Utanma duyusu olmasına rağmen misafirlerimin yaninda Müzik duyduğu zaman herkesin içinde dans ediyor. Misafirliğe gittiğimiz zaman hiç durmuyor sadece tehdit yada vaatler ile durdurabilyorum. Hep oyun oynamak, koşmak istiyor kısacası bir hareket halinde. Sadece televizyon izlerken ders çalışırken duruyor. kaldırımda yürürken elimi hiç tutmuyor ve önde yürüyor. Bu arada 2013 doğumlu kız kardeşi var. Kardeşi bazen en iyi arkadaşı bazen ise en büyük düşmanı. Lütfen bana yardım edin kızım da bir sorun var mı? Yada sadece bir ÇOCUK MU????

1 cevap
Cevaplar (1)
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar Ayşe Hanım Anlattığınız kadarıyla çocuğunuz da sadece davranışsal olarak bir takım sorunlardan bahsetmişsiniz bunlar dikkat çekme, ben burdayım, ilgi isteme gibi davranışları isteyen çocukların yaptığı hareketelerdir. Oyunları yönetmesi lider ruhlu bir çocuk oldugunu gosterebilir. Sürekli bu hareketleri tarafından onu uyarmanız onun bu hareketelrinde artmaya neden olabilir. Çünkü istediği ilgi çekmeyi başarmış olacaktır. Cezalar ve vaatler malesef kısa süreli çözümlerdir. Ilk olarak sizin farklı bir şekilde yaklaşmanız gerekecektir. Hatay da ikamet ediyorsanız size daha hızlı yardımcı olabilmem için instagram üzerinden cocukveailedanimani_ mesaj atıp randevu talep edebilirsiniz. https://instagram.com/cocukveailedanismani_?igshid=6ftnpilbkoa8

26 Haziran 2019 17:20
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar Ayşe Hanım Anlattığınız kadarıyla çocuğunuz da sadece davranışsal olarak bir takım sorunlardan bahsetmişsiniz bunlar dikkat çekme, ben burdayım, ilgi isteme gibi davranışları isteyen çocukların yaptığı hareketelerdir. Oyunları yönetmesi lider ruhlu bir çocuk oldugunu gosterebilir. Sürekli bu hareketleri tarafından onu uyarmanız onun bu hareketelrinde artmaya neden olabilir. Çünkü istediği ilgi çekmeyi başarmış olacaktır. Cezalar ve vaatler malesef kısa süreli çözümlerdir. Ilk olarak sizin farklı bir şekilde yaklaşmanız gerekecektir. Hatay da ikamet ediyorsanız size daha hızlı yardımcı olabilmem için instagram üzerinden cocukveailedanimani_ mesaj atıp randevu talep edebilirsiniz. https://instagram.com/cocukveailedanismani_?igshid=6ftnpilbkoa8

26 Haziran 2019 17:21
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar Ayşe Hanım Anlattığınız kadarıyla çocuğunuz da sadece davranışsal olarak bir takım sorunlardan bahsetmişsiniz bunlar dikkat çekme, ben burdayım, ilgi isteme gibi davranışları isteyen çocukların yaptığı hareketelerdir. Oyunları yönetmesi lider ruhlu bir çocuk oldugunu gosterebilir. Sürekli bu hareketleri tarafından onu uyarmanız onun bu hareketelrinde artmaya neden olabilir. Çünkü istediği ilgi çekmeyi başarmış olacaktır. Cezalar ve vaatler malesef kısa süreli çözümlerdir. Ilk olarak sizin farklı bir şekilde yaklaşmanız gerekecektir. Hatay da ikamet ediyorsanız size daha hızlı yardımcı olabilmem için instagram üzerinden cocukveailedanimani_ mesaj atıp randevu talep edebilirsiniz. https://instagram.com/cocukveailedanismani_?igshid=6ftnpilbkoa8

26 Haziran 2019 17:21