İl
Soru Sahibi
7 Kasım 2015 14:18

20'lik dişler

Hocam merhabalar,16 yaşında ki oğlumun sağ alt çenede ki azı dişi ağrıyordu doktor,çürük var ama bu kadar ağrıtmaz 20 yaş dişleri olabilir dedi röntgen çektirdik doktor henüz görmedi röntgeni linkten yorumlarsanız çok memnun olurum https://i.hizliresim.com/rRv403.jpg hocam 20 lik dişleri çektirmek zorundamıyız ?kaç yaşında çekimi uygun olur?oğlumun dişçi fobisi var bende çok korkuyorum olası risklerden.cevabınız için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Asude Yılmaz
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba...Radyografik görüntünün, klinik muayene ile birlikte değerlendirilmesi gerekir.Oğlunuzun klinik muayenesini yaparak, kesin tanı için radyografi talep eden hekiminizin değerlendirip sizi bilgilendirmesi uygundur. Geçmiş olsun dileklerimle.Saygılar...

7 Kasım 2015 21:01