mM
Soru Sahibi
7 Aralık 2020 01:08

20 aylık bebek takıntı

Merhaba 20 aylık kızımız temizliğe çok düşkün eline en ufak yiyecek bulaşsa yada üstüne dökülse ne iş yaparsa yapsın o silinmeden devam etmiyor birde herşeyi anlıyor yapıyor ama yeni kelimeleri öğrenmekte inatçı örnek resimde abla var diyoruz inatla abi diyor kelime öğrenme kartları her türlü öğretici materyal var bol bol kitap okuyoruz çok seviyor ancak yinede belirli kelimelerin dışına çıkmıyor fakat anlıyor sorduğumuzda gösteriyor obsesif olmasından korkuyoruz ne yapmamız lazım teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Henüz daha çok küçük titiz olması evdeki bireyi rol model almasından kaynaklanıyordur veya karakteri gereği titizdir. Ancak obsesif diyemeyiz hem yaşı gereği hem de tek bir belirtiden tanı koyulmaz. Bunun kararını ilerleyen yaşlarda psikiyatrist verebilir ancak. Bu konuda üstüne düşmeyin. İnatlaşma döneminde 2 yaş tepkilerini şimdiden almaya başlamışsınız bunlar çok normal kelime hazneside zamanla çoğalacak telaş etmeyin.. Sevgiler

7 Aralık 2020 02:04