YS
Soru Sahibi
15 Kasım 2021 22:44

2 6x5 mm boyutunda Hiperintens

Merhabalar. 28 yasında bir erkegim. Koronaya yakalandigim 2021 nisan ayinda basim döndüğunden beyin mr ı çektirmiştim. Sonuç : sol frontak lobda 6x5 mm 2 hiperintens olduğuydu. Vertigo teşhisi de konulmuştu ancak kulakta herhangi bir problem olmadigi gozlemlendi. Nisan ayindan yaklasik 4 ay kadar sonra calisma temposunun stresinden olsa gerek bas donmesi tekrar basladi ve ugradigim 2 norolog da inceledikleri kan degerlerine gore, MR cekmeyi gerektirwcek bir durum olmadigi ve endise yaratacak bir durumun olmadigini belirttiler. Fakat baş dönmesi hafif sekilde surmekte. Beyin için endişelenmeli miyim ? Tekrar mr gerekir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Abdulmammad Guliyev
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Mr'da görülen ve tarif edilen lezyon demiyelinizan hastalıklarda da görülebiliyor ama radyoloji ve norolog tarafından zaten değerlendirilmiş ve anlamlı olmadığı kanaatine varılmışsa ek tetkike gerek yoktur. yine de norologunuza danışmanızda, takibinde olmanızda fayda var. Basdönmesi için KBB değerlendirilmesini öneririm.

16 Kasım 2021 11:32