PP
Soru Sahibi
8 Nisan 2020 00:57

16 aylık bebeğim yürümüyor

Merhaba hocam. 16 aylık kızım hala yürümüyor. Koltuklara tutup sıralıyor ama elinden tutunca bi kaç adim atip hemen oturuyor. Koltuklara tırmanıyor.cok hareketli ama hala yurumemesi normal mi? Sanki yürümek istemiyor gibi popo üstünde emeklemeyi tercih ediyor. Yürümeye heveslendirmek için ne yapabilirim? Saygılar sevgiler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Turgay Baz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Anlattığınız kadarıyla, bebeğiniz yürüyemiyor değil, yürümüyor. Çok yakında cesaretini toplayıp yürüyecektir.

8 Nisan 2020 05:04
PP
Soru Sahibi

Hocam size daha önce soru sormuştum bebeğim yürümüyor diye. Şuan 17inci ayına girdi.15 gündür desteksiz 6-7 adim atiyor ama hep benim cesaretlendirmemle yapıyor.hep emeklemek istiyor.normal mi bu durum?

21 Mayıs 2020 13:17
Uzm. Dr. Turgay Baz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Yürümeye başlamış yavaş yavaş. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ama bu konuda ciddi endişeniz varsa bir çocuk nöroloji uzmanına başvurmanızı öneririm.

21 Mayıs 2020 18:30