Doç. Dr.

Zeki TUNÇ

Göz Hastalıkları

Doç Dr. Zeki TUNÇ, 1 Ocak 1961 tarihinde Düzce'de doğmuştur. 1979 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1988 yılında ise Pierre... daha fazla

İletişim Numarası0 (850) 811... Numarayı gör
Randevu Al

  Aşağıdan kendinize uygun bir gün ve saat seçerek randevu alabilirsiniz.

  • Laser Fako Göz Kliniği
   AdresKültür Mah. Küçük Çamlık Sitesi A 1 Blok D: 3 Etiler  Beşiktaş 
   İletişim Numarası0 (850) 811... Numarayı gör

  Doç. Dr. Zeki TUNÇ Tarafından Son Cevaplanan Sorular

  • Miyop ve astigmat

   Mrb hocam ben bir hafta önce muayne oldum göz derecem bir derece miyop ve bir göz0.25 ve 0.50 derece astigmat merak ettiğim ben 27 yaşındayım ve iş yerimde sürekli pc başındayım göz derecem artarmı gözlük pek tercih etmediğim bir aksesuardır bunun için kesin çözüm olarak ne yapmalıyım gözrme sor... devamı

   Doktor Cevabı:
   Doç. Dr. Zeki TUNÇ

   Doç. Dr. Zeki TUNÇ

   Sizi fazla yormuyorsa şimdilik gözlük takmasanız da olabilir.

  • 22 yaşındayım keratokonus şüphesiyle doktora gittim kornea kalınlığım 560 d

   22 yaşındayım keratokonus şüphesiyle doktora gittim kornea kalınlığım 560 diklik 47 çıktı astigmatım ve miyopum her iki gözümde de yaklaşık 4 er derece astigmat 4 er derece miyop ve gözlük numaralarım pek değişmemiş sadece akslar biraz değişmiş keratokonus teşhisi koymadı ama takibe aldı 1-2 sene as... devamı

   Doktor Cevabı:
   Doç. Dr. Zeki TUNÇ

   Doç. Dr. Zeki TUNÇ

   Astım ilçları ile keratokonus arasında bir ilişki yoktur. tedavi için muayene ettikten sonra neyin daha iyi olduğuna karar verebilirim. geçmiş olsun. yard.doç.dr.zeki tunç

  ?

  Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

  Soru sorma kapalıdır.

  Doç. Dr. Zeki TUNÇ Hakkında Yorum Yapın

  Doç. Dr. Zeki TUNÇ hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin


  Doç Dr Zeki TUNÇ Kimdir?

  Özgeçmişi

  Doç Dr. Zeki TUNÇ, 1 Ocak 1961 tarihinde Düzce'de doğmuştur. 1979 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1988 yılında ise Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da Oftalmoloji İhtisasına başlamış, Necker ve Laennec Tıp Fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistan olarak görev yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarıları nedeniye PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla görev yapmıştır.

  Fransadaki Laser Eximer tedavisinin öncülerinden biri olan ve  orbito-palpebral cerrahi formasyonuna sahip olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, bu konuda kendi adıyla anılan "Skleral Otogref ile Eviserasyon Tekniği'ni" tanımlamış ve bu tekniğin dünya oftalmoloji literatüründe yer almasını sağlamıştır. Ayrıca bu yeni eviserasyon tekniği otoriteler tarafından onaylanmış ve 1997 yılında Fransa'da Orbito-Palpebral Cerrahi yüksek ihtisas tezi olarak hazırlanmıştır. 

  1995 yılında Fransa'da damlayla dikişsiz Fakoemülsifikasyon katarakt operasyonlarına başlayan ilk cerrahlardan olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, 1997 yılında Paris'teki çalışmalarını sürdürüdüğü sırada Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Göz Servisini kurması teklif edilmiş ve bunun üzerine Türkiye'ye dönmüştür. 1997 yılında da Fakoemülsifikasyon tekniğini Topikal anestezisiyle (iğnesiz damlayla anestezi) Türkiye'de bütün hastalarına uygulayan ilk doktor olmuştur. 

  Katarakt ve Refraktif Cerrahisi'nde bütün gelişmeleri yakından takip etmekte olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, Türk Oftalmoloji Derneği, Societe Française D'Ophtalmologie, American Academy of Ophthalmology, European Society of Cataract and Refractive Surgeon, American Society of Cataract and Refractive gibi mesleki kuruluşlara üyedir. Ayrıca, Katarakt ve Refraktif cerrahilerine yaptığı katkıları nedeniyle Türk Oftalmoloji Derneği Katarakt ve Refraktif Birimi aktif üyesi ve Fransız Oftalmoloji Derneği tarafından Türk Delegesi olarak seçilmiştir.

  2012 yılında Doçent Doktor unvanı almış olan Doç Dr. Zeki TUNÇ, Beşiktaş'ta hizmet veren Laser Fako Göz Kliniği'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

  Mesleki Tecrübe

  31 Yıl

  Diploma aldığı kurum

  • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

  Uzmanlık aldığı kurum

  • DİĞER

  Ücret Bilgisi

  Doç. Dr. Zeki TUNÇ muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811...  Numarayı gör  .