* Sponsor İçerik

Yoğun iş yaşamı ile özel yaşam dengesini sağlamak bazen çok yorucu olabiliyor. Böyle zamanlarda hepimiz “daha sağlıklı yaşamak” için bazı önlemler alırız. Özellikle son birkaç aydır mücadelesini verdiğimiz Korona Virüsü hepimize sağlıklı beslenmenin ve bağışıklık sistemini güçlü tutmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Böyle zamanlarda daha az karbonhidrat tüketir, daha çok sebze ve meyve tüketiriz. Bu eğilimimiz çok da haksız sayılmaz. Çünkü, vücudumuzun fonksiyonlarını düzgün ve eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için vitamin, mineral ve Omega-3 desteği çok önemlidir. Bu desteğin yeterli şekilde alınması için her besin öğesinden oluşan bir beslenme düzenini benimsemeliyiz.

Vitamin ve Minerallerin Yeterli Olarak Alınmasının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Vitaminler vücudumuzda hücre yapımı ve onarımında önemli rol üstlenmektedir. Mineraller ise, vücudun düzgün çalışması ve vitaminlerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilmeleri için gerekli kimyasallardır. Sağlıklı bir yaşam için önemli bir yere sahip olan bu iki bileşenin eksik olması vücut direncimizin düşmesine ve Covid-19 gibi virüslere, hastalıklara karşı vücudumuzun savunmasız kalmasına neden olur. Hücrelerimiz yeterli oksijen alamadığı için özellikle karaciğer ve kalp başta olmak üzere birçok organımızda rahatsızlıklar oluşabilir. Vitamin ve mineral eksiklikleri fiziksel sorunlar haricinde depresyonu da tetikleyebilir.

Hangi Vitamin?

Vitaminlerin bir kısmı suda bir kısmı da yağda çözünebilirdir. Yağda çözünebilen vitaminler, yağ dokularımızda ve karaciğerimizde depolanır. A, D, E ve K vitaminleri yağda çözünebilir. Süt ürünleri, ıspanak, yumurta, balık, brokoli gibi yiyecekler ile bu vitaminleri alabiliriz.

Suda çözünen vitaminler ise vücutta uzun süre depolanamaz, vücudumuz ihtiyacı kadarını aldıktan sonra vücuttan atılır. B ve C vitaminleri bu vitamin grubunda vücudumuz için en önemli olanlarıdır. Süt ürünleri, kuru baklagiller ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunurlar. Bu vitaminleri daha iyi alabilmek için ızgara veya buharda pişirme yöntemlerinin kullanılması önerilmektedir.

Peki Yiyeceklerden İhtiyacımız Olan Vitamin ve Mineral Desteğini Alabilir miyiz?

Eğer bu soruyu bundan 50 yıl önce sormuş olsaydık evet diyebilirdik. Ancak bugün çevresel koşullar, meyve ve sebzelerin yetişme koşullarındaki değişim, saklama ve pişirme yöntemlerindeki alışkanlıklarımızın değişmesi gibi pek çok farklı nedenle besinlerden almamız gereken vitamin ve mineral desteğini alamayabiliriz. Sahip olduğumuz bazı kronik hastalıklar veya vejeteryanlık gibi beslenme alışkanlıklarımız da bazı vitaminlere olan ihtiyacımızı arttırabilir. Örneğin, mide ameliyatı geçirmiş bir kişinin B12 vitaminine daha çok ihtiyacı olacaktır. Bu durumda vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren besin takviyelerinden destek alınabilir.

Hayatın Temposuna Yetişebilmek İçin…

Bugünlerde her şeye yetişmek stres ve mevsim geçişi etmenleriyle daha da zorlayıcı olabilir. Youplus Multi Ener-G içerdiği B3, B2 ve B6 vitaminleri ile enerji metabolizmasını harekete geçirerek bahar yorgunluklarının önüne geçer. Daha enerjik hissetmenizi sağlarken içerdiği C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirerek mevsim değişimlerinde yaşanabilecek hastalıklara karşı da koruma sağlar. Ayrıca demir emilimini arttırdığı için özellikle regl dönemlerinde yaşanan demir eksikliğine bağlı halsizliğin önüne geçmektedir.

Omega-3 Neden Bu Kadar Önemli?

Omega-3’ün sağlıklı bir cilt, sağlıklı kalp ve beyin gelişimi, hücre yenilemesi, güçlü kemik ve kas gelişimi gibi önemli faydaları vardır. Bu nedenle bebeklikten ileri yaşlara kadar yaşamımızın her döneminde bizim için vazgeçilmezdir. Yağ yakımını hızlandırdığı ve kas kütlesini koruduğu için kilo verme sürecinde olumlu etkisi de bulunmaktadır. Youplus Daily Omega-3 içerdiği DHA ve EPA sayesinde kalp sağlığını korur, beyin fonksiyonlarının ve görme yetisinin korunmasına yardımcı olur.

Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde tüketildiğinde bebeğinizin beyin ve görme yetisinin sağlıklı bir şekilde gelişmesini destekler.

Çocukluk dönemi çocuğunuzun bilişsel ve fiziksel gelişimi için çok önemli bir dönemdir. Bu dönemde gelişimini desteklemek için Omega-3 yönünden zengin besinlerin tüketilmesi oldukça önemlidir. Youplus Kids Omega-3 içerdiği DHA ve EPA ile Omega-3 ihtiyacının tamamlanmasına yardımcı olur. Kalp, göz ve beyin gelişimini destekleyicidir.

Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi Sizi Hastalıklardan Korur

Güçlü bir bağışıklık sistemi için Vitamin C, Çinko ve Saf Propolis önemli bir yere sahiptir. Vitamin C, bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını destekler. Fiziksel aktivite sonrasında oluşabilecek yorgunluğun engellenmesini sağlar. Kemik, kıkırdak, kan damarlarının sağlıklı gelişebilmesi için de önemli role sahiptir. Çinko; et, balık, süt ve tahılların içersinde yüksek miktarda yer alır. Bağışıklık sistemini güçlendirirken kemik sağlığının ve görme yetisinin korunmasına yardımcı olur. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz propolis, bağışıklık sistemimizin güçlenmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Youplus Vitamin C, Çinko, Propolis bu üç önemli bileşeni kolay ve sağlıklı şekilde almanızı sağlar. Bahar yorgunluğuna, bahar nezlesine, mevsim geçişinden kaynaklanan halsizliklere, Korona Virüsü gibi virüslere bağlı hastalıklara karşı vücudunuzun savunma mekanizmasını harekete geçirir. Korunmanızı ya da daha hafif şekilde atlatmanıza yardımcı olur. Bağışıklık sistemimizin güçlenmesi için çok önemli olan bu üç bileşeni beslenme yoluyla yeterli miktarda almamız hem çok zahmetli hem de mümkün olmayabilir. Youplus Vitamin C & Propolis & Çinko gıda desteği sayesinde beslenmenizi destekleyebilirsiniz.

Çocukluk Döneminde Vitamin Eksikliklerine Dikkat Edin

Vitamin eksikliklerinde belli yaş aralıkları, bazı kronik hastalıklar, bazı beslenme alışkanlıkları önemli rol oynamaktadır. Bunlardan en önemli grup ise çocuklardır. Çocukluk döneminde her besin öğesinden yeterli şekilde beslenmek çok önemlidir. Ancak saklama ve pişirme yöntemleri nedeniyle veya çocuğunuzun bazı yiyecekleri yemekten hoşlanmaması nedeniyle vitamin ve mineral alımı yeterli düzeyde olmayabilir. Youplus Multivitamin şurup zengin içeriği ile çocuğunuzun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin alımını sağlayacaktır. İçerdiği D Vitamini ile büyüme ve gelişmesini desteklerken Vitamin C ve Çinko sayesinde güçlü bir bağışıklık sisteminin oluşması sağlanır. Bu yaş aralığı çocukların bilişsel gelişiminin de en hızlı olduğu dönem olduğu için Youplus Multivitamin içeriğinde zengin demir sayesinde çocuğunuzun bilişsel gelişimini de destekleyecektir.

Sağlıklı bireyler sağlıklı toplum demektir. Vitamin ve minerallere her yaşta ihtiyacımız var. İhtiyacımız olan vitamin ve mineralleri alabilmemiz için dengeli ve sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Bazı besin öğelerinden yararlanmamızı engelleyen kronik sağlık sorunlarımız varsa veya vejeteryan bir beslenme alışkanlığını beminsemişsek bu ihtiyacın karşılanması için profesyonel bir destek almamız çok önemlidir. Tüm bunlara rağmen yoğun hayat temposunda tüm vitamin ve mineralleri doğru şekilde almamız mümkün olmayabilir. Çeşitli nedenlerle bazı vitaminlere daha fazla ihtiyaç duyabiliriz. Youplus vitamin ve mineral takviyeleri ailesinden sizin için en uygun olanını seçerek daha sağlıklı bir yaşama daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz.