Bilecik Wilson Hastalığı (Vücutta Bakır Birikmesi) Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Wilson hastalığı

  Merhaba hocam benim bir yegenim var daha 7 yaşında bakır birikmesi wilson teşisi konuldu bunu bir tedavi yöntemi falan yokmu hocam biz burada ne kadar aradıksa bulamadık hocam bize yardımcı olursanız seviniriz.

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Ebru ERALDEMİR GÜDER

  Uzm. Dr. Ebru ERALDEMİR GÜDER

  Size yakın bir üniversite hastanesi çocuk gastroenteroloji bölümüne müracaat etmenizi öneririm,geçmiş olsun .

 • Idrarda bakır yüksekliği

  Merhaba hocam benim karaciğer enzimlerim yüksek çıkıyor du kan verdim bir sürü test yapıldı birde 24 saatlik idrar verdim sonucu bakır 87 çıkmış normalde en fazla 40 olmasi gerekiyormuş nedir acaba ?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Hayri KARAARSLAN

  Uzm. Dr. Hayri KARAARSLAN

  Wilson hastalığı denilen bakır metabolizma bozukluğuna bağlı, genetik bazda gelişen, kronik karaciğer hastalığı olabilir,tabi kesin tanı genetik tetkik ve karaciğer biyopsisi yapılarak kuru karaciğer dokusunda bakır miktarını tayin ile konulur,tabi bu arada beyin ve göz muayeneleri yapılabilir.

 • Wilson hataliği hk

  Hocam merhaba, 1 sene önecesine 8 yaşındaki oğluma wlson teşhisi (genetik araştırmayla konuldu) .dünyada ilk defa farklı mutasyon olarak benim hasarlı genimde tespit edilmiş . eşimden gecen gen bu hastalıklarda herkeste çıkabilen genlerden .dolayısı ile hastalığı çok hasarsız geçirme imkanı olabili...

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Hayri KARAARSLAN

  Uzm. Dr. Hayri KARAARSLAN

  Vaka çocuk,bence buna bir çocuk gastroenteroloj/hepatoloji uzmanının yanıt vermesi daha doğru olur,uludağ üniversitesi tıp fakültesinde çocuk gastroenteroloğu yoksa istanbul veya ankaraya çocuğunuzu götürebilirsiniz,bu hastalıkta tedavi hayat boyu devam eder,bu hastalıkta barsaktan emilen bakır yete... Cevabı gör