Bilecik Tik Bozuklukları Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Hiperaktivite

  Merhaba doktor bey benim 4 yaşında oğlum var..evde çok hareketli tv izlerken bile baş aşağıya izliyor yemek yerken durmuyor..ben ona birşey anlatırken o başka şeylerden bahsediyor..eli kolu hiç durmuyor..surekli eliyle ıc çamaşırını çekiyor..yapma diyorum ama bakıyorum yemek yerken oyun oynarken ist...

  Doktor Cevabı:
  Yrd. Doç. Dr. Serdar ALPARSLAN

  Yrd. Doç. Dr. Serdar ALPARSLAN

  Hiperaktif bir çocuk olabilir. hareketliliğini tatmin edeceği ortamlar yaratarak enerjisini azaltmak gerekir. bazı davranışlar alışkanlık halini alır ve zamanla değişir. bir danışmanla beraber takip etmenizde fayda var.

 • Tikler hakkında

  Merhaba doktor hanım. benim 17 yaşlarında başlayan göz kırpma, burun oynatma bacak sallama gibi motor tiklerim var. vokal tikim ise hiç yok. aynı şekilde babamda ve kız kardeşimde de tikler var. yani genetik yatkınlığımız var. şu an 30 yaşındayım ve bayanım. sorunum şu; tikler ilk ortaya çıktığından...

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Bilge BURÇAK ANNAGÜR

  Doç. Dr. Bilge BURÇAK ANNAGÜR

  Evet hanımefendi. rahatsızlığınızı güzel özetlemişsiniz. sanırım yoğun anksiyete bozukluğunuz da var. geldiğiniz takdirde muayene ederim.

 • Göz seyirmesi ve endişe

  Merhaba hocam, 40 aylık kızımız, sineklerden ve küçük uçan canlılardan çok korkuyor. ayrıca kısa süre önce tek göz kırpması ve seyirmesi başladı. annesine ve bana çok düşkün, çok endişeli halleri var. bu konuda fikriniz nedir acaba?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Veli KURT

  Uzm. Dr. Veli KURT

  Yaşı küçük olsada tik benzeri bir durum tarif ediyorsunuz uzun süre 3-4 ay devam ederse değerlendirilmesi gerekir. selamlarımla.

 • Çocuk psikolojisi

  Merhaba ezgi hanım.size sorum 9 yaşında erkek çocuğumun 2senedir değişiklik gösteren tekrarlayan tikleri var.cocuk psikiyatri gittik.ilac tedavi önerdi.birsure kullandıktan sonra cocugumicmek istemedi.sık sık uyarmamak gerekiyor muş.ben bunu beceremiyorum.gordukce aşırı sinirleniyorum.bazen aşırı kı...

  Doktor Cevabı:
  Psk. Ezgi ALBAŞ

  Psk. Ezgi ALBAŞ

  Merhabalar çocuk psikoloğu ve uygulanacak oyun terapisi oldukça faydalı olur .ayrıca sizinde bir aile terapisinden yardım almanız gerekmektedir..sevgiler.