Bilecik Gastrointestinal Sistem Kanserleri Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Pankreas kanseri

  Merhaba babam 4.evre pankreas kanseri. karaciğere sıçrama var. karın ve ayaklardan su alındı. kemoterapi kesildi. tedaviye cevap vermediği söylendi .evimize geldik. tahmini yaşam süresi nedir?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Aylin Fidan KORCUM

  Prof. Dr. Aylin Fidan KORCUM

  Cok gecmis olsun. hastanizin detayli bilgileri olmadigi icin bilgi vermek zor. ancak evre 4 pankreas kanserinde sagkalim orani 2 yilda % 10-20 dir. mersinde onkoloji konusunda uzman bir drun takibinde olmanizda fayda var hem farkli tedavi secenekleri hemde destek tedavi konusunda siz yardimci olurla... Cevabı gör

 • Mide biyopsisi

  Hocam merhabalar annemin mide biyopsi sonucu çıktı sonucta aktif hp +3 kronik gastrit çıktı inflamasyon +3 pozitif nötrofil aktivitesi +3 pozitif çıkmış. bir tehlikesi var mıdır acaba simdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Tehlike açısından kanser riskini soruyorsanız bu bulgularla kanser riski şu anda yok ancak tedavi edilmezse kronik gastrit devam eder ve ileride nadir de olsa ülser lenfoma ve belki kansere neden olabilir.

 • İntestinal metaplazi

  Hocam merhaba. mide şikayetleri için endoskopi oldum parça alındı pataloji sonucunda aşağıdaki tanı ve yorum yapıldı intestinal metaplazi üzerinde duruldu tehlikesi var mıdır ? mide - i : endoskopik biopsi, korpus, kronik gastrit orta şiddetli mide - ii : endoskopik biopsi, antrum, ronik aktif a...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Mutlaka hp tedavi edilmeli ve 6 ay sonra hp nin tamamen trdavi edildiği kontrol edilmelidir. ardından özel tekniklerle endoskopi ile mide yüzeyi milimetrik taranmalı ve şüpheli odaklardan biyopsi alınmalıdır. intestinal metaplazide düşük de olsa mide kanserine eğilim var bu nedenle her yıl endoskopi... Cevabı gör

 • Endoskopik eritematöz antral gastrit

  Hocam bugun annem endoskopiye girdi sonuç olarak antrum mukozası hiperemik görünü dedir. antrumdan biyopsi alındı. pilor forme tanı olarak endoskopik eritematöz antral gastrit+bx yazıyor. ciddi birsey var mıdır acaba hocam ?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Prof. Dr. Tarkan KARAKAN

  Ciddi değil ama yakın takip gerekir biyopsi sonucunda atrofi veya intestinal metaplazi varsa h.pylori denilen bakteri de varsa mutlaka tedavi edilmelidir. mide kanseri açısından düşük riskli olsa da bu hastaların endoskopik takibe alınmasında yarar var.