Bilecik Böcek Alerjisi Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Böcek sinek sokması ile şişme

  Hocam merhaba oğlum alerjik bir çocuk ama çok şiddetli değil. şu anda bu yaz iki kez oldu sinek yada böcek ısırmasından şişme oluyor vücudunda. ilaç kullanıyorum ama yaklaşık 4-5 günde normale dönüyor. şişen bölümde ateş oluyor. ne yapabiliriz?

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Seval GÜNEŞER KENDİRLİ

  Uzm. Dr. Seval GÜNEŞER KENDİRLİ

  Sayın bayan çocuğunuzda haşere alerjisi varsa korunmak gerekirse ilaç almak lazım. ciddi olay varsa allerji uzmanına başvurun . ben emekliyim hekimlik yapmıyorum . geçmiş olsun.

 • Ari alerjisi

  Arı alerjisi önleyecek ön önlem varmıdır,arı sokmasında uygulanacak sprey,hap,iğne gibi en etkili uygulama nedir.

  Doktor Cevabı:
  Dr. Serkan TANALEL

  Dr. Serkan TANALEL

  Ürtiker, anjiödem ve anaflaksi gibi allerjik durumlara neden olabilen arı sokmaları ilerleyen saatlerde ses kısıklığı, nefes darlığı, dolaşım bozukluklarına neden olabilir. alerjisi olan kişi yaşanabilecek alerji durumlarına karşı bir sağlık merkezinden bilgi/eğitim almalı, yanında otomatik epinefr... Cevabı gör

 • Kaşıntı

  Merhaba doktor bey,45 aylık kızımın yanak,çene ve kolunda kırmızı benek şeklinde izler oluştu ve kaşındigini söylüyor.neden kaynaklanabilir? geçmesi için ne yapmalıyız?şimdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

  Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

  Merhaba,bu kaşıntıların birçok nrdrni olabilir.ilaç alerjisi,gıda alerjisi,böcek ısırmaları vb. gibi .öncelikle nedeni bulunmalı ona yönelik korunma ve iyileştirici tedavi uygulanmalı.yakınınızdaki çocuk alerji uzmanına muayene ettirebilirsiniz.

 • Ev akarları alerjisi

  Kolay gelsin hocam 4 yaşında bir oğlum var daha önce ankarada alerji testi yaptırdım ev akarlarına ve hamam böceklerine alerjisi olduğu söylendi fakat çok yüksek olmadığı kendiliğinden geçebileceği söylendi test yapıldığında 2 yaşındaydı zaten 4 yaşına kadar herhangi bir ilaç tedavisi uygulamıyoruz...

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

  Prof. Dr. Ahmet AKÇAY

  Merhaba,kontrole götürmekte fayda var.artma ihtimali de var tabiki bu yüzden risk almamayı tercih edin.