Uzm. Psk. Banu Vardar, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Banu Vardar

Psikoloji - İstanbul

Sosyal Fobi, Motivasyon Eksikliği, Okul Başarısızlığı

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Özgeçmiş

Uzm.Psikolog Banu Vardar, 1962 yılında dünyaya geldi. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamasının ardından, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisansını, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde de yüksek lisansını tamamladı.

Uzm.Psikolog Banu Vardar, Kanada’da uzun yıllar boyunca çocuklar ve gençler, anneler-babalar ve çocuk istismarı konuları üzerinde çalıştı ve Türkiye’ye dönüşünün ardından Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Türk Psikologlar Derneği, Anne Çocuk Eğitim Vakfı gibi vakıf ve derneklerde yöneticilik ve proje koordinatörlüğü görevlerini sürdürdü.

Uzm.Psikolog Banu Vardar kuruculuğunu yaptığı Together Danışmanlık Merkezinde, genç ve yetişkin terapisinin yanında, 0-3 yaş çocukları ve anne-babalarına yönelik farklı çalışmalar yaptı ve pekçok okulda düzenlediği öğretmen ve anne-baba grupları aracılığıyla, evde ve okulda yetişkin-çocuk ilişkisi üzerine çalıştı. Kendisi, gazete ve dergilerde yayınlanmış yazılarının yanı sıra, “Aile Matinesi” adlı bir radyo programını hazırladı ve bir yıl süreyle sundu. Ayrıca, kendi geliştirdiği Baba Destek Programı ve 0-3 Yaş Programı bulunmaktadır. Evde Eğitim (0-1 Yaş, 1-2 Yaş, 2-3 Yaş) adlı kitapları  yayına hazırlanma sürecindedir.

Uzm.Psikolog Banu Vardar, son dönemde özellikle travmalar ve psikosomatik rahatsızlıklar üzerine derinleştirdiği, psikodrama ve psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.